iso 9001 2015, iso 9001 2008, iso 14001:2015, iso 45001 , iso 2000:2018, belgesi
prodan_hakkımızda
prodan_blogger
prodan_youtube
prodan_twitter
prodan_facebook
iletişim logo
İSO 9001:2015 BELGESİ FİYAT NEDİR ?

iso 9001 :2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesi için paha biçtiğinizde aslında firmanızın kalite düzeyi için paha biçmiş olursunuz. Bunu açıklamak gerekir İSO Belgesi fiyatı maliyeti ücreti hesabı yapan kurumlar ISO 9001 Belgesi ile belgelendirilmek isteyen kuruluşlar maksimum fayda minimum maliyet felsefesi ile yola çıktıklarında aslında ellerinde duvara asıp ihaleden ihaleye çıkarttıkları bir kağıt parçası sahibi olacaklardır. ISO 9001 Belgesi ile belgelendirilmek isteyen kuruluşların karşılamak zorunda oldukları maliye kalemleri danışmanlık hizmet bedeli, Belgelendirme kuruluşu giderleri , alt yapı maliyetleri olarak üç ana kalemde toplanmaktadır. Bunlardan Danışmanlık maliyeti kuruluşun ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminin işletmede kurulup uygulanması için danışmanlık kuruluşuna ödeyeceği tutar, Belgelendirme maliyeti Akredite Kuruluşa ödenecek olan belgelendirme denetim ve sertifika basım ücreti ve Kalibrasyon , Fiziki şartlar v.b altyapı maliyetleri olacaktır.

Danışmanlık kuruluşu maliyetini düşürme yolu işten anlamayan ve danışmanım diye ortada gezen çantacı kişiler ile çalışmak , Belgelendirme kuruluşu maliyetini düşürme yolu JAZ-ANS gibi belgelendirmede Türkiye’yi belge çöplüğü haline getiren kuruluşlardan düşük maliyetli belgelendirme sağlamak , alt yapı maliyetlerini düşürme yolu ise kalitesiz alet , firma v.b yollara başvurmaktır.

iso belgesi parası fiyatı ücreti ne kadardır kaça alınır satılır
 

Görüldüğü üzere ISO 9001 : 2015 Belgesi belgelendirme sürecinde yapacağınız her maliyet hesabı size kalitesizlik olarak geri dönmektedir. Unutmayınız ki KALİTE adına kalitesi bir sürecin parçası haline gelebilirsiniz.

 
STANDARTLAR BİLGİLENDİRME BÖLÜMÜ