iso 9001 2015, iso 9001 2008, iso 14001:2015, iso 45001 , iso 2000:2018, belgesi
prodan_hakkımızda
prodan_blogger
prodan_youtube
prodan_twitter
prodan_facebook
iletişim logo
ISO BELGESİ / BELGELERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR ?

Kurumlar aldıkları iso belgesi ve ya iso belgelerinin geçerli akredite bir iso belgesi olduğunu doğrulamak ve sorgulamak için şu yöntemi uygulamalıdırlar. Burada Anlatacağımız yöntem TURKAK akreditasyonuna sahip belgelendirme kuruluşları tarafından düzenlenmiş iso belgeleri için geçerli olacaktır. Öncelikle TURKAK resmi web sitesine girerek Akredite Kuruş ara bölümünden Belge aldıkları belgelendirme kuruluşunun adını ve hangi standartta belgeleri bulunuyor ise Kuruluş Türünü seçmelidirler. Örneğin ISO 9001 - 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi için Kalite sistem Belgelendirme Kuruluşları alanını seçerek ara dediklerinde Aşağıda belgelendirme kuruluşu bilgileri gelecektir. Burada dikkat edilmesi gereken Belgelendirme kuruluşunun karşısında yeşil renkte Aktif yazmasıdır. Bu yazı yerine geri çekildi ve ya askıya alındı yazısı var ise Belgelendirme kuruluşu TURKAK tarafından Akreditasyonu geri çekilmiş veya askıya alınmış demektir. Bu bilgilerden belgelendirme kuruluşunun web sitesi bulunur ve iso 9001 belgesi veren kuruluşun web sitesinde belge sorgula kısmında bulunan firma adı / belge numarası alanı doldurularak ara denilir. Karşınıza firma bilgileriniz ve aldığınız iso 9001 belgesi bilgileri çıkar burada belge geçerlilik tarihi ve belge durumu olarak geçerli yazması gerekmektedir. Aksi takdirde belgeniz geçerliliğini yitirmiş demektir.

iso belgesi ara denetim nedir yıllık gözetim nedir yilda kaç kez yapılır iso belgesi yenileme nedir yilda 1 kez mi yapılır

Bu durumun dışında birde sadece rakip firmamın ISO belgeleri var mı araştırayım derdinde olan kuruluşlar bulunmaktadır. Bu türde bir ara yapılması mümkün değildir. Tüm ISO 9001 Belgelerinin sorgulanabileceği bir ekran bulunmamaktadır.

 
STANDARTLAR BİLGİLENDİRME BÖLÜMÜ