iso belgesi,iso 9001 belgesi,iso 9001 2000 belgesi,iso 9001 2008 belgesi,iso kalite belgesi,kalite yönetim sistemi belgesi,iso belgelendirme,iso kalite sistemi
blogger
google plus
twitter
facebook
İSTANBUL TEL: 0212 570 55 95
ANKARA TEL: 0312 419 64 00
BURSA TEL: 0224 256 83 66
İSO 9001 BELGESİ FİYAT NEDİR ?

iso 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesi için paha biçtiğinizde aslında firmanızın kalite düzeyi için paha biçmiş olursunuz. Bunu açıklamak gerekir İSO Belgesi fiyatı maliyeti ücreti hesabı yapan kurumlar ISO 9001 Belgesi ile belgelendirilmek isteyen kuruluşlar maksimum fayda minimum maliyet felsefesi ile yola çıktıklarında aslında ellerinde duvara asıp ihaleden ihaleye çıkarttıkları bir kağıt parçası sahibi olacaklardır. ISO 9001 Belgesi ile belgelendirilmek isteyen kuruluşların karşılamak zorunda oldukları maliye kalemleri danışmanlık hizmet bedeli, Belgelendirme kuruluşu giderleri , alt yapı maliyetleri olarak üç ana kalemde toplanmaktadır. Bunlardan Danışmanlık maliyeti kuruluşun ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminin işletmede kurulup uygulanması için danışmanlık kuruluşuna ödeyeceği tutar, Belgelendirme maliyeti Akredite Kuruluşa ödenecek olan belgelendirme denetim ve sertifika basım ücreti ve Kalibrasyon , Fiziki şartlar v.b altyapı maliyetleri olacaktır. Danışmanlık kuruluşu maliyetini düşürme yolu işten anlamayan ve danışmanım diye ortada gezen çantacı kişiler ile çalışmak , Belgelendirme kuruluşu maliyetini düşürme yolu JAZ-ANS gibi belgelendirmede Türkiye’yi belge çöplüğü haline getiren kuruluşlardan düşük maliyetli belgelendirme sağlamak , alt yapı maliyetlerini düşürme yolu ise kalitesiz alet , firma v.b yollara başvurmaktır.

iso belgesi parası fiyatı ücreti ne kadardır kaça alınır satılır
 

Görüldüğü üzere ISO 9001 Belgesi belgelendirme sürecinde yapacağınız her maliyet hesabı size kalitesizlik olarak geri dönmektedir. Unutmayınız ki KALİTE adına kalitesi bir sürecin parçası haline gelebilirsiniz.

 
Sık Sorulan Sorular